Pięć powodów, dlaczego Twoja firma musi istnieć w Internecie
Radek
12 lutego 2022

Głównym celem projektowania stron internetowych jest zaangażowanie odwiedzających, a następnie przekształcenie ich w klientów.

Świat online jest szybki i ciągle się zmienia. Twoja firma musi mieć solidną obecność dzięki wysokiej jakości przygotowanej stronie internetowej. Bez tego pozostaniesz w tyle, podczas gdy Twoi konkurenci będą wyprzedzać krzywą. Ponadto posiadanie strony internetowej jest warunkiem wstępnym wszystkich innych działań marketingowych.
Shutterstock

Wielu twórców stron internetowych określa się mianem projektantów stron internetowych. Wielu z nich to geekowie, którzy są biegli w kodowaniu i potrafią tworzyć strony internetowe. Ale tworzenie strony internetowej musi mieć celowy plan. Projekt strony internetowej musi mieć efektywną strukturę i układ.

Dlaczego więc posiadanie strony internetowej jest ważne? Dlaczego więc projektowanie stron internetowych ma kluczowe znaczenie dla sukcesu strony internetowej? A jakie korzyści może przynieść Twojej firmie posiadanie specjalnie przygotowanej strony internetowej? Oto elementarz.

1. Twoja strona internetowa może pomóc Ci w marketingu i rozwoju Twojej firmy 24/7

Twoja konkurencja jest obecna w Internecie i Ty też powinieneś. Zwiększ świadomość marki dzięki celowej stronie internetowej. Przyciągnij ukierunkowany ruch, aby kupić swoje produkty/usługi. Posiadanie strony internetowej pozwala promować swoją firmę online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Istnieje kilka sposobów na reklamowanie swojej witryny i firmy w Internecie.

Realizacja strategii marketingu cyfrowego pomoże Ci dotrzeć do grupy docelowej. Będziesz mógł nawiązać kontakt ze swoimi klientami i zwiększyć konwersję. To dobry sposób na budowanie marki i budowanie lojalnych, ukierunkowanych obserwatorów.

Tracisz również ruch online, jeśli nie masz strony internetowej. A ruch, który przechwytuje informacje odwiedzających witrynę, jest cenny. Może prowadzić do głębszego zrozumienia odbiorców. Możesz budować relacje z potencjalnymi klientami i potencjalnymi klientami. To jest e-mail marketing: proces konwersji.

2. Twoja strona internetowa może pomóc Twojej firmie przyciągnąć leady

92% wyszukiwarek wybiera firmy na pierwszej stronie wyników wyszukiwania lokalnego. Każda firma chce pojawiać się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Nie lekceważ jej znaczenia. Im niżej w wynikach wyszukiwania na pierwszej stronie, współczynnik klikalności spada. Większość ludzi klika jeden z trzech najlepszych wyników organicznych. Wyszukiwarka Google na komputery dla pierwszej pozycji ma współczynnik klikalności około 35%.

Ranking na pierwszej stronie Google dla powiązanego słowa kluczowego jest bezcenny. Pomoże Twojej firmie przyciągnąć leady, bez konieczności płacenia za to. To kopalnia złota. Zwiększa wartość Twojej firmy jako aktywa niematerialne.

3. Twoja witryna to miejsce, w którym potencjalni klienci mogą dowiedzieć się więcej o Twojej firmie

Około 90% odwiedzających witrynę najpierw szuka strony produktów/usług firmy. Następnie przeglądane są inne sekcje witryny.

To jest Twoja przestrzeń do zaprezentowania różnic między Twoimi produktami/usługami. Zbuduj lepsze połączenie z rynkiem docelowym. Stań się ekspertem. Bez strony internetowej klienci mogliby jechać na konkurs. Niezwykle ważne jest, aby Twoja firma była autorytetem w branży.

Informacje o firmie powinny być łatwe do znalezienia w Twojej witrynie. Możesz zmniejszyć liczbę wezwań do pomocy technicznej i zwiększyć satysfakcję klientów.

Powiązane: Pięć kluczowych aspektów, które MŚP powinny rozważyć w swojej strategii cyfrowej na Bliskim Wschodzie

4. Twoja strona internetowa pozwala na posiadanie aktywów, a nie na ich dzierżawienie

Facebook jest „dzierżawiony” przez wiele firm w celu zaistnienia w Internecie. Kupiłeś całą ich platformę. Niczego nie posiadasz. Twoja obecność w Internecie może zniknąć z dnia na dzień – wraz z obserwującymi i polubieniami, które zdobyłeś.

To samo dotyczy popularnych kreatorów stron internetowych, takich jak Wix. W Wix „wynajmujesz” swoją nieruchomość, a nie ją posiadasz. Kupiłeś na ich platformie. Jeśli podniosą opłaty, nie możesz przenieść swojej witryny gdzie indziej. Wix oferuje piękne szablony, ale kiedy już wybierzesz szablon, nie możesz go zmienić – nie jest to idealne rozwiązanie przy ciągle zmieniających się wymaganiach świata online.

Wordpress to najpopularniejszy kreator stron internetowych. 30% sieci korzysta z WordPressa. Wix i podobne zarabiają mniej niż 1%. O wiele bardziej wartościowe jest poznanie i zrozumienie Wordpressa. Z łatwością uzyskasz potrzebną pomoc. Jest to oprogramowanie typu open source, co oznacza, że ​​nikt nie jest właścicielem Wordpress (wolnego oprogramowania). Ma ogromny ekosystem motywów (projekt) i wtyczek (funkcjonalność).

Wordpress zapewnia lepsze poczucie bezpieczeństwa. Tak jest lepiej na dłuższą metę. Opcje i kontrola są znacznie lepsze od innych kreatorów stron internetowych. To kompleksowe rozwiązanie, które z czasem się rozszerza i ulepsza.

5. Projekt Twojej strony internetowej ma kluczowe znaczenie dla użyteczności i doświadczenia użytkownika

Projektowanie stron internetowych wpływa na wrażenia użytkownika. 38% osób zrezygnuje z korzystania z witryny, jeśli projekt jest nieatrakcyjny. Google wykorzystuje sygnały dotyczące doświadczenia użytkownika, aby zrozumieć zaangażowanie odwiedzających i interakcję ze stronami internetowymi.

Na przykład użytkownik klika Twoją witrynę. Następnie zaprezentowany z nieatrakcyjną grafiką internetową. Odwiedzający odskakuje od Twojej witryny. To sygnalizuje Google, że Twoja witryna nie jest tym, czego szukają. Może to spowodować spadek w rankingu Google.

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na wygodę użytkownika jest projektowanie z myślą o urządzeniach mobilnych. 63% całego ruchu pochodzi teraz z urządzenia mobilnego. Ma to ogromne znaczenie dla nas.

Copyright 2024 © WEB4U.PL Agencja interaktywna